BAŞAK TEMEL

Sosyolog – Danışman – Koç – Eğitmen – TV Programcısı

1999 yılında ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

2009 yılına kadar savunma-danışmanlık sektöründe STM A.Ş.’de stratejik planlama, iş geliştirme ve proje yöneticiliği yaptı, sektörel etkinliklerde ve eğitimlerde görev aldı.

2009 yılında ortağı olduğu İKON ltd. bünyesinde ulusal ve uluslararası markalara, özel ve kamu kurumlarına danışmanlık yapmaya başladı. Henkel, Peugeot, TRT, Astra Zeneca İlaç, Hürriyet Gazetesi, Tekin Acar, Collezione, Aras Kargo, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı, İstanbul ve Ankara Shoping Fest, Milli Eğitim Bakanlığı gibi pek çok firma ve kurum için proje ve kampanya geliştirme danışmanlığı yaptı.

2010 yılından itibaren bugüne kadar TRT’de, kurucusu olduğu Sosyal Ekran web TV’de ve İstanbul Erdemir Grubu ETV Televizyonunda 200’den fazla bölüm TV programı sundu, içerik danışmanlığı ve prodüksiyon yaptı.

2014 yılında 5 Avrupa ülkesinden gençlik STK’sı lideri 25 gence Gençlik STKları için Online Strateji Geliştirme eğitimi olan Avrupa Birliği Projesi “Go Online” ı hayata geçirdi.

2015 yılında TURKCELL Kardelenler projesine Topluluk Geliştirme Danışmanlığı yaptı. Türkiyenin farklı illerindeki Kardelenler için (öğrenci-yeni mezun-girişimci) kişisel gelişim, kariyer planlama, iletişim, girişimcilik ve başarı başlıklarında içerikler hazırlayarak iletişim platformlarının yönetimini yaptı.

2016 yılında 30 bin kişiye özel yayın yapan Erdemir TV’ye danışmanlık yaptı. Kurumsal gelişimi, çalışan iletişimini ve kişisel gelişimi destekleyen içerikler hazırladı.

Üniversiteler ve kurumlarda 3000’den fazla öğrenci, girişimci ve meslek sahibine seminer verdi. 30’den fazla atölye, gelişim-başarı kampı, yöneticiler ve girişimciler için iş ağı geliştirme etkinlikleri düzenledi.

2017 yılı itibariyle danışmanlık ve koçluk çalışmalarına devam etmektedir. Koçlukta ilgi alanı “performans ve değişim” dir. Yönetici ve öğrencilerde daha iyi yaşam performansı için çalışmaktadır. (Uluslararası “Association for Coaching” tarafından ACCT akredite koçluk sertifika programına katılmıştır.)

15 yıldır kişisel gelişim eğitimleri; (Regresyon hipnoterapisi, oto-hipnoz, duygusal özgürleşme tekniği(EFT), provokatif enerji tekniği, yoga, nefes vb.), İş hayatına yönelik eğitimler; (Müzakere Teknikleri, Risk Yönetimi, Zaman Yönetimi, Takım Çalışması, Stratejik Planlama, İletişim, Sunum Teknikleri, Stres Yönetimi vb eğitimler) almıştır ve kurumsal eğitimler vermektedir.

ANGİKAD girişimci iş kadınları ve ODTÜ mezunları derneği üyesidir. Pek çok sosyal sorumluluk projesinde aktif yer almıştır.

Ankara (Devlet Resim Heykel Müzesi) , İstanbul (Cemal Reşit Rey Galerisi) ve Antalya’da (Rixos Galeri) 3 kişisel resim sergisi açtı. ANGİKAD “Ve Kadın” tiyatro oyununda oynadı. 15 yıl Türk Tanıtma Vakfı (TÜTAV) ‘ın yurtdışında farklı ülkelerde düzenlediği Türkiye Tanıtım Etkinliklerinde görev aldı.

12 yaşındaki ikizleri Selin ve Arda’nın, yaşamayı, gelişmeyi ve geliştirmeyi çok seven annesidir…

Aramak için yazın ve entera basın