BAŞAK TEMEL

Türkiye’nin ilk duygu sosyolojisi araştırmacılarından olan Başak Temel, akademisyen-ressam bir anne ile yapımcı-edebiyatçı bir babanın kızı olarak Ankara’da dünyaya geldi. 1999 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Toplumsal gelişime dair yaklaşımı ve birikimlerini, eğitim-gelişim projeleri, yazıları, TV programları ve sosyal projeleriyle kitlelere ulaştırmaya devam etmektedir…

ODTÜ Sosyoloji mezuniyeti ardından son 20 yılda; yaklaşık 200.000 kişiye eğitim vermiş, 500’den fazla TV programı hazırlamış ve sunmuş, 20’den fazla uluslararası- ulusal projede yöneticilik-danışmanlık yapmış, 30’dan fazla kamu-özel sektör projesinde görev almış, bireysel mentör-koç ve gelişim danışmanı olarak 100’den fazla yönetici ile çalışmıştır. Halen öğretim görevlisi ve danışman kimliğiyle eğitim-mentörlük-koçluk, medya projeleri ve televizyon çalışmalarıyla toplumsal gelişime hizmet etmeye çalışıyor.

Bugüne kadar AB ve Dünya Bankası projelerine, TURKCELL, Henkel, Peugeot, TRT, Astra Zeneca İlaç, MİGROS, OYAK Erdemir Grubu, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi gibi çok sayıda marka ve kuruma danışman ve eğitmen olarak hizmet veren Temel, 30’dan fazla kariyer-iş dünyası etkinliğinde konuk konuşmacı oldu. Uluslararası ve ulusal kongrelerde moderatör ve sunucu olarak görev aldı. Sosyal sorumluluk projeleriyle 5000’den fazla gence, kariyer ve yaşam becerileri eğitimleri verdi. Kadına şiddet ve bütünsel sağlıklı yaşam temalı iki sosyal girişimin kurucularından oldu. Çalışmalarıyla, PROTOKOL Dergisi Gümüş Kariyer Ödülleri “Yılın Eğitmeni”, “Yılın TV Program Sunucusu” ve “Sosyal Sorumluluk Projesi” kategorilerinde ödüllere layık görüldü.

Çalışma alanı duygu sosyolojisi olan Temel son 15 yılda, regresyon, oto-hipnoz, reiki, yoga, duygusal özgürleşme tekniği, NLP, profesyonel koçluk, yetişkin eğitiminde oyunlaştırma, eğitici eğitmenliği gibi çok alanda sertifika ve eğitim programları tamamlamıştır, halen özgün eğitim programları ve içerikleri geliştirmektedir. Lisanslı sporcu ve TÜTAV Türk Tanıtman Vakfı dansçılarından olan Temel kendini bildiğinden beri sanat ve sporla iç içe yaşıyor, insanlara iyi yaşam temellerini aktarmaya çalışıyor.

Başkent Üniversitesinde İletişim dersi veren Başak Temel, Uluslararası Mindfulness Alliance Konsorsiyumu eğitmenlerinden, ikizleri Selin ve Arda’nın yaşamayı, gelişmeyi ve geliştirmeyi çok seven annesidir…

BASAKTEMEL IDEA&MEDIA

İletişim: [email protected]

Start typing and press Enter to search